פיתוח חורשת האורנים בגבעה ליד בית הספר כאתר בילוי ופנאי

 

פעילות של תלמידי בית ספר "השלום" למען הקהילה

מאת אדר קוסובסקי וטלי קיויתי

במסגרת הפעילות הסביבתית וכחלק מהחינוך לאחריות ולמעורבות המתקיימים בבית הספר, החלה השנה פעילות בחורשת האורנים אשר על הגבעה ליד בית הספר.

הגבעה והחורשה הינם שטח ציבורי שהוזנח עם השנים, פנינת נוף מקומית, עם צל עצים נעים, אוויר המבושם בריח אורנים, בריזה נעימה והנוף של נחל חלילים הנפרס למרגלותיה.

מטרת הפעילות הינה לטפח, בעזרת תלמידי בית הספר ובשיתוף קהילת ההורים והשכנים, את הגבעה כאתר נופש ופנאי לתושבי השכונה, מבשרת ולמטיילים בנחל חלילים.

את הפעילות יזמה טלי קיוויתי, אמא לילדים בבית הספר וחברה בוועד ההורים הבית ספרי. אליה חבר המורה אדר קוסובסקי, אשר יפעיל את התלמידים במסגרת השיעורים ללימודי הסביבה המתקיימים בבית הספר, ובמפגשים עם ההורים במסגרת ימי פעילות מרוכזים, בביצוע הפעילויות לשיקום וטיפוח החורשה.

במהלך חודש אוקטובר יצאו תלמידי כיתות ג' ו-ד' לסיור טבע קצר בגבעה להתבוננות ולימוד על מאפייני הסתיו. בהמשך שנת הלימודים יצאו התלמידים להתבונן בשינויים המתחוללים בנוף בעונות השנה השונות.

בנוסף, יצאו תלמידי כיתות ה' לפני כשלושה שבועות לגבעה, לפעילות ראשונית עם טלי ואדר. במסגרת הפעילות העלו התלמידים בשרטוט וציור את רעיונותיהם לגבי פיתוח הגבעה כאתר מושך לפעילות של ילדים ומשפחות. את תוצרי התלמידים יוכלו ההורים לראות בתערוכה אשר תוצב בכניסה לבית הספר. ציורי התלמידים יוצגו בפני תושבי השכונה, במפגש לשיתוף הקהילה במהלך שיקום הסביבה, וישמשו גם לצורך גיוס המועצה למהלך פיתוח הגבעה כאתר נופש ופנאי עבור התושבים.