סביבה וקהילה לגן האקולוגי לחץ כאן
לפעולת תלמידים עם אדר לחץ כאן
חקר הסביבה  לחץ כאן .
מיזם פינת המשחקים בחורשה לחץ כאן .

"היחידים השייכים לקהילה משלימים אלו את אלו, בכל אדם יש משהו מיוחד במינו, נדיר, שאינו ידוע לאחרים, לכל יחיד יש משהו מיוחד לומר, צבע מיוחד להוסיף לקשת הצבעים הקהילתית. לפיכך, כאשר מצטרף האדם הבודד לקהילה, הוא מוסיף מימד חדש למודעות הקהילה, הוא תורם משהו, ששום אדם אחר לא יכול לתרום, הוא מעשיר את הקהילה, אין לו תחליף...  בשל אותה מיוחדות, מתכנסים בני האדם היחידים ביחד, משלימים אלו את אלו ומשיגים אחדות"
(הרב י. ד. סולובייצ'יק)

"שיעור חופשי" הוא עיתון ארצי המיועד לציבור עובדי ההוראה ובו מוצגת פעילות חינוכית ראויה לחשיפה.לשמחתנו בית ספר ''השלום'' נבחר לככב בגליון 80 של העיתון . .
אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על קשר עם הקהילה כולה. תפקידנו הוא לגדל דור של אזרחים איכפתיים, מעורבים בנעשה בסביבתם באופן פעיל ודואגים לזולתם.  כך למשל בפורים הבאנו משלוח מנות לבית הקשיש ושמחנו את יושביו. אנו גם שומרים על קשר עם ילדי הגן, לפרטים נוספים  לחץ כאן .

הקשר הרב דורי – תלמידים נבחרים מכיתות ו' מלמדים את מיומנויות המחשב לבני הגיל השלישי ולומדים דרך הסיפור האישי של החניכים הבוגרים פרקים בתולדות העם והמדינה. לפרטים נוספים לחץ כאן.

נאמני סביבה – תלמידים בעלי ענין תורמים למען הסביבה הבית ספרית ומסייעים לטיפוחה. לפרטים נוספים לחץ כאן.  בט"ו בשבט יצרנו את האמנה הסביבתית.

נאמני בעלי חיים – תלמידים בעלי ענין בתחום מסייעים בטיפול ובשמירה על בעלי החיים בבית הספר ומחוצה לו.

משכיני שלום – תלמידים נבחרים מסייעים לתלמידים צעירים להתמודד עם בעיות חברתיות במהלך ההפסקה ונותנים כלים לפתרון בעיות.

מועצת התלמידים – גוף נבחר מטעם התלמידים המציג את קול התלמידים ופועל למענם בתחומים שהובאו בפניו.

מחוייבות אישית – אין שמחה גדולה יותר מלשוב ולפגוש בבוגרי 'השלום' חוזרים כדי לתרום מיכולותיהם למען תלמידי בית הספר במסגרת פרוייקט מחויבות אישית . במסגרת הפרוייקט התלמידים מגיעים לבית הספר פעם בשבוע למשך שעתיים ועובדים עם תלמידים מתקשים באופן פרטני או קבוצתי מתוך רצון אמיתי לסייע ולתת.

בקשר אלינו... נכתב אלינו ועלינו....

כנס זאולוגים צעירים התקיים בבית ספר השלום.,   לחץ כאן כדי לקרוא על מה שהתרחש שם

בדיקת מוכנות בתרגיל הארצי בבית ספר השלום עבר בהצלחה. לחץ כאן לצפיה תמונות וקריאת הכתבה.

יעל ארד, בעלת המדליה האולימפית בג'ודו, מבקרת בבית ספר "השלום''. לפרטים וקריאת הכתבה לחץ כאן.

תחרות פוסטר השלום : בתחרות זו התחרו תלמידים מכל בתי הספר בישוב. בתחרות היישובית נבחר הפוסטר של הדר סולימני, תלמידת כיתה ו'. לחץ כאן כדי לראות את הפוסטר והכתבה

בי''ס השלום נרתם להצלת הצבים : פעילות של תלמידי שכבת ו' בבית הספר – במסגרת הפעילות התלמידים למדו על בעל חיים בסכנת הכחדה – צב היבשה ועל הסכנות המאיימות על שלום הצבים. התלמידים הקימו בשטח ביה''ס גרעין רביה לצבים – צבים נאספים מבתים פרטיים, מסומנים, נמדדים, נשקלים ובהמשך, לאחר רביה, משוחררים בחזרה לנחל חלילים. לצפיה בכתבה לחץ כאן

פרוייקט הגן האקולוגי : פרוייקט הגן האקולוגי יוצא סוף סוף לדרך... כל האישורים התקבלו והקבלנים החלו את עבודתם. לצפיה בכתבה לחץ כאן

לקריאה נוספת על פעולותנו בתחום הסביבה לחץ כאן